Teave

» Esimesse klassi astuja vanemate infoleht

VAATA PILTE

Õppe-ekskursioon Hiiumaale

28. ja 29. mail käisid Haapsalu Gümnaasiumi 4b klassi õpilased õppe-ekskursioonil Hiiumaal.

Oma esimese külastuse tegime Kukka kivi juurde. See on Hiiumaa suurim rändrahn ja Eestis suuruselt viies. Kivi ümbermõõt on 42 meetrit, pikkus 16,4, laius 11 ja kõrgus eri andmeil 3,1–3,9 meetrit. Ronisime kõrge kivi otsa ja mõõtsime, kas saame oma klassiga kivil ümbert kinni võtta – 32 inimesega see õnnestus.

Järgmisena tegime ringkäigu Kärdla linnas ja nautisime ilusat vaadet Kärdla ühe sümboli Rannapaargu juures.

Ristimäele püstitas iga laps omatehtud risti.

Pärastlõunal suundusime Tahkuna tuletorni

ning tegime 4-tunnise ringkäigu Tahkuna kaitserajatistes ja Hiiumaa Militaarmuuseumis. See pakkus palju põnevust.

Õhtuks jõudsime ja öö saatsime mööda Lauka Põhikoolis.

Järgmise päeva hommik algas taas tuletornidega – Kõpus ja Ristnas. Ristna Looduskeskuses läbisime loodusprogrammi „Metsad mere meeltevallas“.

Tagasiteel läbisime matkaraja Vanajõe orus, Kassaris vaatasime linde Orjaku linnuvaatlustornist ning jalutasime Sääretirbile.

Kaks põnevat päeva Hiiumaad avastades saidki läbi.

Meie sõitu toetas Keskkonnainvesteeringute Keskus.

METSATEEMALISED ÕUESÕPPEPÄEVAD SILMA ÕPIKOJAS

Silma õpikojas toimusid 30. maist kuni 4. juunini metsateemalised õuesõppepäevad 1.-11. klasside õpilastele. Õppekäikudel metsa tehti rühmatöid: uuriti metsakõdu ning samblaid ja samblikke ning arutleti prügi ohtlikkuse üle metsas.

Õpilased täitsid rühmatöödena töölehti.

Lingid:
Vaata näidistöölehti (tööleht1, tööleht2, tööleht3)
Vaata fotosid  (fotod1, fotod2, fotod3)

Projekti raames valminud töölehed on mittetulunduslikel eesmärkidel vabalt kasutatavad.

Projekti rahastas Keskkonnainvesteeringute Keskus