Õnnitlused

24.-25. mail Kuremaal toimunud Eesti Koolispordi Liidu 6.-7. klassi poiste korvpalli finaalvõistlusel saavutas Haapsalu Gümnaasiumi võistkond III koha.

Võistkonnas mängisid:
Mikk Päeske 7a, Madis-Uljas Kääpa 7a, Denis Liivo 7a, Kert Loit 7a,Karl-Robert Konrad 7b, Ott Kanarbik 6a, Alex Liibert 6a, Kauri Kanter 6a

 


Õnnitleme!


Vabariiklikul geograafia olümpiaadil sai II koha 9c klassi õpilane Marius Saakja III koha diplomi 12a klassi õpilane Karmo Kuurberg (esindab Eestit rahvusvahelisel geograafia olümpiaadil Kölnis). Õpetaja R.Tuisk
 
Läänemaa õpioskuste olümpiaadil sai 5b klassi võistkond II koha. Võistkonnas olid: Laura Lazarev, Myrell Kalda, Sten Raak, Ketlin Õunap ja Kregor Krabbi. Õpetaja M.Kuris
 
Aasta 2012 ettevõtlusõpetaja on Haapsalu Gümnaasiumi õpetaja Angela Leppik.
 

10. mail Pärnus toimunud II üleriigilisel vene keele teatevõistlusel saavutas  Läänemaa võistkond esikoha. 

Võistkonda kuulusid:
Grete Põlluste – Haapsalu Gümnaasium 8a klass, õpetaja M.Samm
Grete Jõgisaar
 – Haapsalu Gümnaasium 8b klass, õpetaja J.Turevitš
Kaarel Koel
 – Haapsalu Gümnaasium 8b klass, õpetaja J.Turevitš
Henri Zibo
 – Haapsalu Gümnaasium 9a klass, õpetaja J.Turevitš
Anette Seiton
 – Martna Põhikool 9 klass, õpetaja J.Kimst
Kätlin Reinik
 – Martna põhikool 9 klass, õpetaja J.Kimst

<="">


E. Enno omaloominguvõistluse parimad aastal 2012

I-III klass
Mariliis Kaer IIIb kl  

VII-IX klass 
Lisandra Türkson IXb 
Rimo Mändla IXc  

X-XII klass 
Anna Regina Kalk XIIb 
Merje Viigand XIIb  

Õnnitleme!


Võistluse „ Eesti parim õpilasfirma 2012“ finaali pääses ühisfirma Puidukoda.  Õpilasfirma liikmed on Eve Kariler ja Kairi Kuusemaa Haapsalu Gümnaasiumist, Daniel Rahuvarm Haapsalu Wiedemanni Gümnaasiumist,Anni Rahuvarm Noarootsi Gümnaasiumist ning Karina Todi Lasnamäe Üldgümnaasiumist. Õpilasfirma toodab eriliike puidust vilesid.

Pilte vaata siit.


 Informatsioon õppeaasta lõpetamisest:

5. juunil on 1.-8. klasside ja 10.-11. klasside õppeaasta lõpetamine.

16. juunil kell 16.00 on 9. klasside lõpuaktus.

22. juunil kell 17.00 on 12. klasside lõpuaktus.


16. märtsil toimunud Känguru võistlusmängul osales 370 koolist 13112
õpilast: ekoliere ( 3. ja 4. klass) osales 4399, benjamine (5. ja 6.klass) osales 3863, kadette  (7. ja 8. klass) osales 2817, juuniore (9.-12. klass) osales 2033.

Meie kooli esindas 25 õpilast. Parimad tulemused saavutasid:

58 Kaarel Koel 8. klass
319 Arlethe Annus 4. klass
361 Karl-Armin Võsur 4. klass
412 Ketrin Puskar 4. klass
520 Elisabeth Fofilov 7. klass
520 Kristo Kaareste 9. klass


Kadettide Eesti meistrivõistlustel maadluses sai Lauri Leier kuldmedali.

Õnnitleme!


20. aprillil toimunud vene keele olümpiaadi tulemused:

6. klass
3. koht Rico-Reio Eslas, õpetaja Marianne Samm

7. klass
2. koht Elisabeth Fofilov, õpetaja Jelena Turevitš
3. koht Ketlin Valgenberg, õpetaja Jelena Turevitš
4. koht Emma Kask, õpetaja Jelena Turevitš
5. koht Kristiina Teller, õpetaja Jelena Turevitš
6. koht Annett Klaanberg, õpetaja Jelena Turevitš

8. klass
1. koht Grete Põlluste, õpetaja Marianne Samm
2. koht Kaarel Koel, õpetaja Jelena Turevitš
3. koht Grete Jõgisaar, õpetaja Jelena Turevitš
5. koht Merilin Tuisk, õpetaja Marianne Samm

Õnnitleme!


5. aprillil Haapsalu Kolledžis peetud Läänemaa pranglimise finaalvõistlusel said meie kooli õpilased suurepäraseid tulemusi:

VIII klass
1. koht Kaarel Koel,  15 451 p (õp Lea Liht) - *vabariigis I*
2. koht Johanna Õun, 13 440 p (õp Lea Liht) - *vabariigis VI*

IX klass
1. koht Kristo Kaareste,  12 145 p (õp Lea Liht)- *vabariigis 9.* koht
2. koht Sander Virki,  6931 p (õp Lea Liht)
3. koht Jemima Laanem,  6738 p (õp Lea Liht)

Eesti Karikavõistlustel peastarvutamises sai 8 b klassi võistkond 8.
klasside arvestuses II koha: Kaarel Koel, Ottomar Ladva, Kristjan Tervonen, Kertu Orul ja Grete Lehemaa.

Eesti Karikavõistlustel peastarvutamises sai 9 a klassi võistkond 9.
klasside arvestuses V koha: Kristo Kaareste, Marc Aavik, Jemima Laanem, Hanna-Liina Peberg, Sander Virki.

Õnnitleme!


12. aprillil toimunud Läänemaa noorte lauljate konkursil võitis
gümnasistide seas esikoha Merli Egerin Malmi. Teise koha sai Rene Allkivi. Põhikooliõpilastest sai kolmanda koha Merili Kisant.
Õnnitleme!


Läänemaa peastarvutamisvõistlusel saavutas II koha Haapsalu Gümnaasiumi võistkond koosseisus Kaarel KoelJohanna ÕunKristo KaaresteKristjan Tervonen ja Ottomar Ladva.

Klasside arvestuses said I koha 8b klassi võistkond koosseisus Kaarel Koel,Ottomar LadvaKristjan TervonenKertu Orul ja Grete Lehemaa ja  9a klassi võistkond koosseisus Kristo KaaresteMarc AavikJemima LaanemHanna-Liina Peberg ja Sander Virki.

Õnnitleme!


Haapsalu Gümnaasium jõudis TV-10 olümpiastardis 3 kohale!

Kuni 12. aastaste poiste teivashüppes ületas Kevin Sakson kõik kõrgused juba esimesel katsel ning sai 2.51-ga II koha.

Kristofer Kikut, võisteldes endast aasta vanematega sel aastal, jäi
2.31-ga napilt katsetega esikuuikust välja ning oli 9-s.

Kuni 14. aastastest poistest oli tublim Kristo Simulask, kes tegi oma elu parimad hüpped ja ületas ka lõpuks uue isikliku rekordi. Kristo saavutas 51 hüppaja seas 6. koha.

Vanemate tüdrukute kõrgushüppes oli Madli Rahuvarm 1.46-ga 9-s.
Kuulitõukes pääses Madli finaali ning oli 9.53-ga 7-s.

Õnnitleme!


 

Juunioride MM-l vehklemises saavutas Peeter Turnau 15. koha.


31. märtsil toimunud E.Enno nimelisel etluskonkursil  teemal "Meri on, meri jääb, meri olema peab ..." tulid laureaatideks Argo Saral, Kaisa Uik, Grete Lehemaa, Karina Voogla, Remo Nee ja Greete Palmiste. Õnnitleme!


Läänemaa koolinoorte mälumängusarja võitis 12 a klass koosseisus Kristen Valdenberg, Greete Palmiste, Karmo Kuurberg, Anu Kala ja Remo Nee. Õnnitleme!

Individuaalmängus sai 2. koha Kristen Valdenberg, 4. koha
Merje Viigand ja 7. koha Karmo Kuurberg ja Ats Vare. Õnnitleme!

Läänemaa koolinoorte mälumängusarja individuaalmängus tuli
põhikooliõpilaste arvestuses võitjaks Anna Elisabeth Lõuna. Õnnitleme!

Individuaalmängus said suurepärased tulemused: Laura Mihk (4. koht), Henri Zibo (6. koht) ja Kristo Kaareste (9. koht). Õnnitleme!


Sten Roosi muinasjutuvõistluse laureaatideks on Aap Vare, Anna-Elisabeth Lõuna ja Sandra Särg. Õnnitleme!


Haapsalus peetud Läänemaa noorte vokaalsolistide konkursil Laululind 2012 saavutasid:

8-10 aastaste vanuserühmas II koha 3b klassi õpilane Helen Mitt ja III
koha 1a klassi õpilane Elis Tamm.

11-13 aastaste vanuserühmas II koha 5a klassi õpilane Johanna Liiv ja III koha 4b klassi õpilane Anna-Maria Vjazemski.

14-16 aastaste vanuserühmas I koha 9b klassi õpilane Merili Kisant.

Õnnitleme!


Eesti täiskasvanute karikavõistlustel tennises võitis paarismängus I koha Mari Mahoni.


15. märtsil toimunud 3. klassi emakeeleolümpiaadil sai kolmanda koha
Elina Karlson 3a klassist, õpetaja Krista Kuuskla.
Õnnitleme!


Haapsalu gümnaasium võistkond tõusis TV-10 olümpiastardis 4. kohale 25 kooli seas.

Parimaid tulemusi saavutasid:

- kuni 12 aastaste tüdrukute vanuseklassis sai Anna-Maria Vjazemski
kõrgushüppes 8. koha.

- kuni 12 aastaste poiste vanuseklassis sai Kevin Sakson kõrgushüppes 6.koha.

- kuni 14 astaste poiste teivashüpes hüppas uue Haapsalu gümnaasiumi rekordi Kristo Simulask ning saavutas 5. koha.

Õpilasi juhendavad Kadri Kaljuvere ja Kaja Ladva.

Õnnitleme!


Suusatamise Läänemaa Koolinoorte meistrivõistluste tulemused alljärgnevalt.

Individuaalarvestus:

Martina Muld 12. koht
Rasmus Truuver II koht
Lisete Ulla 13. koht
Kristo Simulask I koht
Grete Lehemaa II koht
Kaarel Koel 5. koht

Teatesuusatamises 6x1 km saavutas Haapsalu Gümnaasiumi võistkond koosseisus
Rasmus Truuver, Martina Muld, Kristo Simulask, Lisete Ulla, Kaarel Koel, Grete Lehemaa II koha.

Õnnitleme!


Haapsalu Aasta Õpetajaks valiti muusikaõpetaja Karin Lükk-Raudsepp.
Õnnitleme!

Haapsalu säravaim kultuurisündmus 2011 on Haapsalu Gümnaasiumi muusikal „Kinni läete teie!“.
Õnnitleme kõiki juhendajaid ja osalisi!


Eesti meisrivõistlustel kabes sai minikadettide arvestuses Ketlin Õunap 5. koha ja Laura Latik 7. koha.
Õnnitleme!


16. veebruaril toimund Läänemaa NUPUTA-turniiril sai kolmanda koha 7b klassi võistkond: Anett Klaanberg, Kerli Neljas, Ketlin Valgenberg.
Õnnitleme!



Läänemaa koolinoorte mälumängu IV voorus saavutas

I koha 12a  Grete Palmiste, Karmo Kuurberg, Remo Nee ja Kristen Valdenberg

III koha 8b Grete Lehemaa, Kertu Orul, Kaarel Koel ja Kristjan Tervonen


 Õnnitleme Eesti Koolispordi Liidu korraldatrud IX Spordimälumängu
"Bumerang" maakonnavooru võitjaid:

Vladislav Šikirjavõi
Madis Birk
Ralf Makienko
Raiko Tähhe



11. veebruaril toimunud ajaloo-olümpiaadi tulemused:

7. klass
4.-5. koht Pent Uustalu, õpetaja Mihkel Kõrbe
6.-8. koht Sebastian Lehis, õpetaja Mihkel Kõrbe

9. klass
4. koht Karl Gustav Kallasmaa, õpetaja Mihkel Kõrbe

Gümnaasium, teema: Rootsi aeg
4. koht Raivo Riiel, õpetaja Anneli Lõuna

Gümnaasium, teema: Vana-Rooma, ristiusu teke
1. koht Mirjam Remma, õpetaja Anneli Lõuna
2. koht Anu Kala, õpetaja Anne Mahoni
3. koht Helen Suitsberg, õpetaja Anne Mahoni

Õnnitleme!


4. veebruaril toimus keemiaolümpiaad.
Meie kooli õpilaste parimad tulemused:

9. klass, osalejaid 8.
4. koht Kristo Kaareste, õpetaja Ülle Rääli

Gümnaasiumiosas oli õpilasi 7.
10. klass
1. koht Raivo Riiel, õpetaja Ülle Rääli
11. klass
1. koht Vladislav Šikirjavõi,  õpetaja Ülle Rääli
Õnnitleme!


27. jaanuaril toimunud üleriigilisel saksa keele olümpiaadil saavutasid
meie gümnasistid maakondlikus eelvoorus häid tulemusi:

1. koht Tarmo Trummal, õpetaja Elle Oruste
2. koht Tiit Tammeniit, õpetaja Elle Oruste

Õnnitleme!


Eesti meistrivõistlustel pisikadettidele kabes sai  Laura Latik 5.-6. koha ning Anna Maria Trauser 10. koha.
Õnnitleme!


Läänemaa Koolispordi Liidu 10.-12. klassi tüdrukute võrkpalli
meistrivõistlustel koolide arvestuse saavutas III koha Haapsalu
Gümnaasiumi võistkond koosseisus:

Ana Laura Kaasik
Anete Elmers
Kristiina Seiton
Mari Mahoni
Margit Heeringas
Paula Marit Leiumaa
Silvia Ladva

Õnnitleme!


28. jaanuaril toimus matemaatikaolümpiaad.

4. klass
3.-4. koht    Karl Armin Võsur, õpetaja Piret Pärnapuu
6.-8. koht    Anni Kallas, õpetaja Helge Käär

5. klass
II koht    Ketlin Õunap, õpetaja Mai Kuris
3.-4. koht  Johanna Liiv, õpetaja Lea Liht
5.-7. koht Liisa Truu, õpetaja Lea Liht

6. klass
6.-8. koht Ott Kanarbik, õpetaja Lea Liht

7. klass
I koht Ketlin Valgenberg, õpetaja Ülle Lumeste
3.-4. koht Elisabeth Fofilov, õpetaja Ülle Lumeste

8. klass
I koht  Kaarel Koel, õpetaja Lea Liht
3.-4. koht Greete Siirmann, õpetaja Ülle Lumeste

9. klass
II koht  Kristo Kaareste, õpetaja Elju Herja

11. klass
II-III koht Tarmo Trummal, õpetaja Ülle Lumeste

12. klass
I koht Karmo Kuurberg, õpetaja Natalja Vizgalina

Õnnitleme õpilasi ja õpetajaid heade tulemuste puhul!


Läänemaa koolinoorte mälumängusarja III mängus saavutasid II koha
gümnaasiumiosas 11a klassi võistkond:

Aleksandra Koel
Ralf Makienko
Tarmo Trummal
Vladislav Šikirjavõi

ja III koha põhikooliosas 7a võistkond:

Anna Elisabeth Lõuna
Ott Kaljura
Andres Dobõšev-Proosväli
Kristo Simulask


21. jaanuaril toimunud bioloogiaolümpiaadi tulemused:

7. klass
4. koht Kaspar Karja, õpetaja Triinu Karolin
5. koht Anett Klaanberg, õpetaja Triinu Karolin
6. koht Geerit Kikut, õpetaja Triinu Karolin

8. klass
5.-6.koht Kertu Orul, õpetaja Inna Särel

9. klass
3. koht Hanna-Liina Peberg, õpetaja Inna Särel

Gümnaasium
1. koht Karmo Kuurberg, õpetaja Triinu Karolin
2. koht Merje Viigand, õpetaja Inna Särel

Õnnitleme õpilasi ja õpetajaid heade tulemuste puhul!


Läänemaa Koolispordi Liidu 4.-6. klassi poiste sisejalgpalli meistrivõistlustel saavutasid I koha:

Vadim Konov
Karel Saarkopli
Erik Taratuhin
Siim Suitsberg
Karmo Einmann
Morten Saar
Eenok Nõlvak
Juhendajad: Raiko Tähhe ja Vladislav Šikirjavõi


Reedel, 20. jaanuaril toimus emakeeleolümpiaad
Õnnitleme meie õpilasi ja õpetajaid heade tulemuste puhul!

7.klass
III koht Anna-Elisabeth Lõuna, õpetaja Taimi Vilta

8. klass
III koht  Johanna Õun, õpetaja Tiia Toomsalu
5.koht Grete Jõgisaar; õpetaja Tiia Toomsalu

9. klass
I koht Laura Mihk, õpetaja Taimi Vilta

11. klass
I koht Aleksandra Koel, õpetaja Mall Kahar
4.-5. koht Ralf Makienko, õpetaja Mall Kahar
4.-5. koht Rene Allkivi, õpetaja Tiia Toomsalu

12. klass
I koht  Anu Kala, õpetaja Mall Kahar
5. koht Remo Nee, õpetaja Mall Kahar
6. koht Kristina Saar, õpetaja Taimi Vilta



Elisabeth Fofilov võitis TV-10 olümpiastardi 1. etapil teivashüppes 2. koha

TV-10 olümpiastardi 41. hooaja 1. etapp toimus Võrus, kus sel aastal
osaleb 25 suuremat ning 9 väiksemat kooli üle kogu Eesti.
Läänemaalt osaleb selles sarjas Haapsalu Gümnaasiumi võistkond, kes suurte koolide arvestuses on pärast esimest etappi kõrgel 7-l kohal.

Nooremate tüdrukute teivashüppes saavutas Reneli Saumets 2.21-ga
auhinnalise 6. koha.

Nooremate poiste kuulitõukes jõudis finaali Kevin Sakson ning sai 8. koha 8.37-ga (69 võistlejat). 60m jooksus jõudis Kevin Sakson B-finaali ning saavutas 8.84-ga 9. koha.

Vanemate tüdrukute teivashüppes näitasid Haapsalu Gümnaasiumi lapsed kõrget taset, kus 2 ühe kooli sportlast jõudsid kuue parima sekka. Elisabeth Fofilov võitis 2. koha 2.51-ga, Lisete Ulla oli 2.31-ga 6-s.


Vabariiklikul  venekeelse valmi lugemise konkursil tuli laureaadiks 12a
klassi õpilane Remo Nee, keda premeeriti reisiga Venemaal mööda "Kuldset ringi". Õnnitleme Remot ja tema juhendajat Tiiu Soostarit!


Eesti täiskasvanute tennise GP turniiril BMW CUP Pärnus võitis Mari Mahoni üksikmängus 3. koha ja paarismängus 1. koha.

Läänemaa 2011. aasta noorsportlane on Ottomar Ladva.

2011. aasta Eesti Vehklemisliidu parimaks noorvehklejaks valiti Peeter
Turnau
ja parimaks treeneriks Helen Priinits.

Läänemaa AASTA TEGU 2011 nominent on muusikal "Kinni läete teie!"

Läänemaa AASTA NOORSOOTÖÖTAJA 2011 nominent on Karel Rahu.

Õnnitleme!


Geograafia olümpiaadi 10.12.2012 tulemused

7. klass
Ott Kaljura   3.koht
Anett Klaanberg  4.-5. koht
Kristo Simulask  4.-5. koht
Aap Vare   6.koht

8. klass
Kaarel Koel   1.-2.koht
Greete Siirmann 3.-5. koht
Johanna Õun  3.-5. koht
Hanna Siirmann 3.-5. koht

9. klass
Marius Saak   1. koht
Merlin Kulbas 2. koht
Karl-Gustav Kallasmaa 5. koht

Gümnaasium
Karmo Kuurberg 1. koht
Aleksandra Koel 3. koht
Jarmo-Hendrik Hints 5.-6. koht

Õnnitleme kõiki õpilasi ja õpetajat Reet Tuisku!

 

 

 
 
 
Haapsalu Gümnaasium